ARICI MİSAFİR

Ekleyen, Ali Türk 08 Mart 2012 – 20:56 -


8 Mart 2012 akşamı Yusuf Şimşak ve akrabası Osman beni ziyaret etti. Aslında işin aslı farklı gibiydi, Kayseri’li yanında dura dura bazı şeyleri anlıyoruz yani. Yapmış olduğun yeni ana arı çiftleştirme kutularını her ne kadar en ince detayına kadar anlatıp yayınlasan, insanlar illaki bir görmek istiyor.

Yeni sezonda Yusuf ta kendi ana arılarını üreteceği kutu peşinde, biraz bu iş hem ziyaret hem ticaret gibi oldu.  Yapmış olduğum yeni ruşet ve ana arı kutusuna dönüşebilen malzeme görünce dahada hoşuna gitti, 3-5 tanede ben istiyorum dedi.  Yeni ruşetin her tarafını ve tüm detaylarını kontrol edip, sadece besleme konusunda sorun olabilir, onuda ben zaten başka kovanlarda halledip, balı çıta takasları yaptığımdan hiç sorun etmiyorum.

Yusuf frank tuvalet mi ne derler, gayet şık, nereye dokunsa toz oluyordu. Bir türlü kutuların başından alamadık. Cemil usta çayı zaten önceden demlemişti.

Masaya geçiyoruz, yemek bu devirde zor be, çay buldun mu şükredeceksin.

Soldaki benim eski ana arı çiftleştirme kutularından birisi. Sağ taraftaki ise yeni ruşet ve ana arı çiftleştirme kutusu oluyor.

Akşam, akşam çay ne gitti, vakit ne zaman geçti anlayamadık, Yusuflar Ümraniye, bizde evimize geçtik. makinemiz yanımızda değildi, ayfonla bir sürü resim çekmeme rağmen en güzelleri bunlardı.


Etiketler: , , , , , ,
Arıcılık Bilgi Merkezi, Arıcılık gezileri | Yorum Yok »

Yorum yapmak için giriş yapılmalı.

Forum