Yapay koloni bölme ve koloni çoğaltma teknikleri. > Arı Kolonisi Yapay Bölme Tekniği.

Yapay koloni nasıl bölünür resimli anlatım.

<< < (2/3) > >>

vecdiküçükyılmaz:
              Mehmet bey anlatımlarınız için teşekkürler.Verdiğimiz temel petek yumurta atınca yer degişecekmi yoksa yerinde mi kalacak.Aydınlatırsanız memnun kalırım.Saglıcakla kalın.

Mehmet Yüksel:
Vecdi bey soldan 4 üncü çıta ilk verdiğimiz temel petekli çıta en alttaki resimde görünüyor,
bu çıta işci arılar tarafından kabartıldığında yerinde kalıyor ve ana arı buraya yumurta atıyor
bal kemerleri ve polen kemeri inşaa ediliyor sonuçta kuluçkalık genişliyor bizde temel petek vermeye devam ediyoruz,alt resimde görünen 5 inci çıta ise yeni temel petekli çıtadır ve böyle devam ediyoruz
katı doldurana kadar,selamlar saygılar.

MUSTAFA ŞENGÜL:
 Merhaba Mehmet Bey;
Tüm iletilerinizi, heyecan ve dikkatle okuyorum.
İnşaallah, uygulama zamanları geldiğinde teorik bilgilerinizi pratik olarak uygulayabilenlerden olurum.
Saygılarımla.

yusuf:

--- Alıntı yapılan: mehmet kodaş - 17 Ocak 2010, 10:54:35 --- birde video görüntüleri paylaşılmış onları izleyemiyorum sorun benim bilgisayarımdamı?

--- Alıntı sonu ---
arkadaş butquci@hotmail.com
ekle videoları izlemeni sağlayalım

regal26:
Merhaba Mehmet Bey
Yapay bölme ile ilgili yapmış olduğunuz bu güzel anlatım için size teşekkür ederim . :)
Bir sorum olacak Devşirme yöntemi ile yapılan bölme işleminde çalıştığımız ırk önemlimi illaki çok uysal bir olmasımı gerekiyor,farklı kolonilerden aldığımız arılar bir birleri ile kavga ederlermi oluşturduğumuz koloniyi 3km uzağa götürecekmiyiz acaba ....
saygılarımı sunar konu ile ilgili yardımınız rica ederim
iyi çalışmalar

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git