Yapay koloni bölme ve koloni çoğaltma teknikleri. > Arı Kolonisi Yapay Bölme Tekniği.

Yapay koloni nasıl bölünür resimli anlatım.

(1/3) > >>

Mehmet Yüksel:
Değerli arı dostları,
Yapay bölme tekniğini paylaşırken,sizlere en basit bölme şeklini resimli anlatmaya
çalıştım,tabiki daha başka yöntemleride var ama başlangıç olarak kapalı gözlü
yavrulu çıtadan başlamak istedim.Resimli anlatım arıcılığa yeni başlayan arkadaşlar için
daha iyi olduğunu düşünerek böyle paylaşmaya karar verdim.
Tabiki arıcılıkta her arıcının tekniği ayrı olduğundan değişik şekillerde yapan arıcılarda vardır,
bizlere yazarak bu bilgilerini isterlerse paylaşabilirler.
Anlamadığınız bölümler olduğunda Arıcılık ile ilgili sormak istedikleriniz bölümüne sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.
Yapay bölme tekniği koloni aşırı kuvvetli olursa Nisan ayının sonu Mayıs ve Haziran aylarında,oğula gitmemesi için alınan basit bir önlemdir,isterseniz bir çok koloniden birer kapalı çıta alarakta birleştirme yapabilirsiniz,birleştirmede ayriyeten kokuya gerek yoktur,arılar bu durumda birbirine zarar vermiyorlar.

Dr. Muhteşem Turunç:
Mehmet abi ellerine sağlık çok güzel anlatım olmuş.

emrah:
Mehmet abi çok güzel anlatmışsın teşekkürler.

mehmet kodaş:
sevgili mehmet yüksel abi çok güzel anlatım için teşekkür ediyorum benim gibi bu hastalıga yeni tutulmuş arıcılar için gayet anlaşılır olmuş ellerine saglık birde video görüntüleri paylaşılmış onları izleyemiyorum sorun benim bilgisayarımdamı?ayrıca sizin blogunuzda olan bir video var bayan arıcı olan onuda tercüme etme imkanınız olursa çok sevinicem bişey anlamıyorum söylediklerinden alt yazıda olabilir saygılar.

Mehmet Yüksel:
Mehmet bey bilgi paylaşımını uzun yazılar ile anlaşılamıyacağını ve daha anlaşır şekile getirmek
için resimli anlatım yapıyorum,bu işlemler tabiki çok zamanımı alıyor onun için paylaştığım videoların da tercümesini yapmaya kalksam bütün gün bilgisayarın başından kalkamam.
Türkiyede Youtube izlemesi yasakmış onun için göremiyorsunuz.

Çalışmalarınızda başarılar dilerim,selamlar saygılar.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git