Gönderen Konu: Siz hangi ilimizde arıcılık yapıyorsunuz ?  (Okunma sayısı 42743 defa)

Salih Yıldırım

• Acemi Üye
  • *
Ynt: Siz hangi ilimizde arıcılık yapıyorsunuz ?
« Yanıtla #30 : 17 Ocak 2011, 10:48:02 »
merhaba
ben yeni başladım istanbul ili şile ilçesi göksu köyü evrenli mahallesinde hayvan yemi olarak 150 dekar korunga yonca üçgül arı otu gazal boynuzu ekyim baktım bukadar ballı bitki ektim yörede kestane ,ıhlamur,kekik bol ,püren  koca yemiş kızılcıkda var 5 koloni arı aldım kısmet 10 yapim derken 73 oldular kara kara düşünüyorum şimdi nasıl bakıcam bunlara diye :( :( :(
bu formu buldum blogları artık ezberledim teşekkürler ali türk mehmet yüksel dr muhteşeme... ;D

Toprakci kardes bu isin sirri nedir?
Ariciliga yeni basliyorsunuz,devami çok enterasan olmus.
5 koloni aliyorsunuz 10 tane olsun derken 73 oluyor.
Sizin tecrubelerinizden faydalanmak gerekir. Yurdumuzda çok koloni sonmeleri var.5 koloniden 73 nasil oldu çok merak ettim. :)

ünsal

• Yeni Üye
  • **
« Yanıtla #31 : 17 Ocak 2011, 14:21:21 »
selam arkadaşlar. Ben Giresun ili Keşap ilçesinde yeni başladım diyelim. çünkü geçen yıl bir koloni ile başladım.şu anda iki martta yedi olacak inşallah.Bizim yöremizde orman gülü,akasya,kestane var.başkada bir şey yok. sabit arıcılık yapacam en fazla yirmi koloni düşünüyorum.ikiye bölüp satacam diğer yirmiyle devam edecem.hepinize sağlıklı günler.

hayreddin hoca

• Yeni Üye
  • **
  • üreten türkiye
« Yanıtla #32 : 20 Mart 2011, 08:52:40 »
Tüm arı dostlarına selamlar. Ben bal sezonunda Gümüşhane Bahçecik Köyü'nde arıcılık yapmaktayım. Kış sezonunda ise görev yerim olan Trabzon Akçaabat'ta kışlatıyorum. Organik standardına yakın bal yaptırmaya çalışıyorum. Üreten insanlara bayılıyorum. Allah bu milleti, üretmeden yiyen asalaklardan (varroa gibi) ve mirasyedilerden korusun...
hayreddin bayraktar

ÖZCAN

• Acemi Üye
  • *
« Yanıtla #33 : 28 Haziran 2011, 14:21:10 »
        Arkadaşlar,geçen yıl bu zamanlar forumda yazdığım yazımda arılarımı pamuğa götürdüğümü yazmış idim.Fakat pamuk üretiminde o kadar kuvvetli ve çok zehir kullanılıyor ki,pamuğa arı götürmek tarih oldu diyebilirim.Pamuğa gidenlerin arılarında % 80 azalma oluyor,bilginize.Herkese iyi bir sezon diliyorum.

cuneyt cakmak

• Acemi Üye
  • *
« Yanıtla #34 : 18 Temmuz 2011, 11:05:45 »
Rize merkeze bağlı Muradiye Beldesinde arıcılık işiyle hobi olarak uğraşıyorum. Bulunduğumuz şehir flora bakımından faz la zengin olmadığından dolayı gezginci arıcılık yapmaktayız.Arılarımızı 6. ayda erzurum kırık nahiyesine getiriyoruz.

Muhittin YILMAZ

• Acemi Üye
  • *
    • http://minikarc.blogspot.com/
« Yanıtla #35 : 23 Aralık 2011, 23:42:28 »
Malatya Doğanşehir ilçesinde şimdilik 4 kovanımla hobici olarak elma bahçemizde arıcılık yapıyorum. Rakım 1100 metre. İklim sert karasal.
BİZ, BİZE YAKIŞANI YAPMAYA ÇALIŞIRIZ.

Doğanşehir / MALATYA
Yaş 42
http://minikarc.blogspot.com/

Mustafa Turgut

• Acemi Üye
  • *
  • Adil olanı severim.
« Yanıtla #36 : 24 Aralık 2011, 18:07:09 »
Bende bu sevdaya yeni gönül veren bir kişi olarak kendime henüz arıcı diyememekle beraber bu işi yaklaşık bir yıldır İzmirin Karabağlar ilçesi ve Oğlananası köyü civarlarında yapmaya çalışıyorum. Bizim buralarda daha ziyade Hayıt ve Püren var. İlk balımızıda hayıttan aldık bu sene. Tüm arı severlere 2012 yılının bereketli geçmesini temenni ediyorum. Kalın sağlıcakla...

ŞÜKRÜ KOCA

• Acemi Üye
  • *
« Yanıtla #37 : 26 Aralık 2011, 16:25:34 »
Isparta'ya bağlı Gönen İlçesinde bir lisede idarecilik yapıyorum. Daha önceki çalıştığım yerde ikamet ettiğim için hobi olarak arıcılık yapmaya başlamıştım. Görev yerimin değişmesi üzerine arıları Burdur'un Yeşilova ilçesinin Örencik Köyüne yani kendi köyüme taşıdım. Uzaktan hobi arıcılığı yapmaya çalışıyorum. Ne kadar oluyorsa
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2011, 11:52:55 Gönderen: ŞÜKRÜ KOCA »

Muhittin YILMAZ

• Acemi Üye
  • *
« Yanıtla #38 : 17 Ocak 2012, 22:35:33 »
Malatya Doğanşehir'de kovanların üzerinde 10cm kar var.

Doğanşehir / MALATYA
Yaş 42

Muhittin YILMAZ

• Acemi Üye
  • *
« Yanıtla #39 : 13 Mart 2012, 18:23:56 »
Malatya Doğanşehir'de, kovan sehbası 50 cm, uçuş deliğinin ağzına kadar kar var.
3 kovan arımı invert şurubu ile besledim.
Kovan kapağını kaldırıp kontrol etme imkanımız olmadı. Hava hem kapalı (zaman zaman kar yağışlı), hem de çok soğuk.

Doğanşehir / MALATYA
Yaş 42

metinileri

• Acemi Üye
  • *
« Yanıtla #40 : 22 Kasım 2012, 09:42:22 »
ben bursada arıcılık yapıyorum uludağ bizim için bir nimet polen çeşitliliği bakımındanda çok iyi doğası daha iyi korunsa çok iyi olacak

mustafa hak

• Acemi Üye
  • *
« Yanıtla #41 : 16 Aralık 2012, 16:46:37 »
adım mustafa kütahya simavda arıcılık ögrenme ye çalışıyorum 30 boş 7 kolonimle arıcılık ögrenir ken ag kurdu ve ve bahar aylarında yagışlı havadan ve arılaı birleştirme digim için 1 koloniyle kıştan çıkmaya çalışıyorum iklim geçiş bölgesinde oldu gu için degişken lik gösterir

mehmet sıçramaz

• Acemi Üye
  • *
  • adana/ imamoğlu
« Yanıtla #42 : 07 Mayıs 2013, 01:38:21 »
ben adana imamoğlu nda başladım hobi olarak bir koloni evimin önünde bakıyorum

mehmet özmen

• Acemi Üye
  • *
« Yanıtla #43 : 21 Mayıs 2014, 17:00:17 »
Ben Burdur'da evimim bahçesinde hobi olarak yapıyorum

mehmetoguz44

• Acemi Üye
  • *
  • genç imam
« Yanıtla #44 : 20 Temmuz 2014, 19:11:50 »
Malatya-Arapgir