Gönderen Konu: KARNİOL ANAARI VİDEO  (Okunma sayısı 5590 defa)

Arı Bakanı

• Yönetici
  • Özel Üye
    • Ali Türk
KARNİOL ANAARI VİDEO
« : 29 Haziran 2010, 12:21:46 »

Arıcılık videosu.Karniyol arısı dünyanın en sakin arısıdır. Kovan açıldıgında işçi arılar ve anaarı işlerine bakarlar. Çıtalarını terk edip saldırmazlar. Filimde görüldüğü gibi anaarı filim çekilirken iki sefer yumurta attı. Karniyol arılarının genel rengi açık olsun koyu olsun zamanla yaşlandıkça siyahla kırmızı arası bir renk alıyor. Açık renkte zamanla koyulaşıyor.

Karniol arısı  ıslah edildiği içindirki, petek örmesi, bal toplaması, polen toplaması, gelişmesi, hastalıklara karşı direnci, sakinlik gibi üstün özellikleri, diğer yoz arılarla kesinlikle mukayese bile edilemez.
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2012, 09:19:18 Gönderen: Arı Bakanı »
Arıcılık, arıyı yönetme sanatıdır... Siz arıyı yönetemez iseniz, arılar sizi yönetir...

Ali Türk

miriliburak

• Ziyaretçi
Ynt: KARNİOL ANAARI VİDEO
« Yanıtla #1 : 29 Haziran 2010, 14:01:03 »
Vay be sahil kıyafeti ile çalışmak ne güzel olurdu. Hafta sonu arıların yanında idim yan bahçe komşumuz geldi benden maske getirmemi istiyor onu bile rahat bırakmamışlar beni zaten köye kadar koşturuyor bu keratalar bu sene olmadı ama seneye arılığımda karniyolden başka arı olmayacak İNŞAALLAH. Yusuf beyin bu haftaki blog resmine bakıp bakıp iç çekiyorum. Dışarda hava sıcaklığı 34c üzerimde maske altımda kalın kot pantalon ve çizmeler tepemde bir sürü vızırtı sonuç acele olunca yapılan hatalar.

Hz. ALLAH hepimize böyle sakin arılar ile çalışmayı nasip eylesin.

Dr. Muhteşem Turunç

• Yönetici
  • Kıdemli Üye
  • Doktorun İyisi Burda
    • Arıcılık İlk Yardım
Ynt: KARNİOL ANAARI VİDEO
« Yanıtla #2 : 29 Haziran 2010, 17:39:33 »
Abi bunlarda utanma çekinme de yok be:/ ulu orta yumurtluyor:)