Gönderen Konu: Aralık Ayında Oğul, Olur mu? Oldu...  (Okunma sayısı 4654 defa)

Arı Bakanı

• Yönetici
  • Özel Üye
    • Ali Türk
Aralık Ayında Oğul, Olur mu? Oldu...
« : 07 Aralık 2013, 12:30:50 »

Daha dün ülkemizdeki iklim farklarını yazmıştım.Bir çok yerde arılar yavruyu kesti,salkıma girdi, bazı yerlerde -1-2-3-4-5 çıta yavrusu olan kolonilerden bahsetmiştim.

Bu sabah Oktay bey arılıkta çalışırken bir oğul geldi ve ağaca kondu dedi. Arısı bulunduğu bölgede sıkışıp mı oğul verdi, yoksa açlıktanmı kovanı terk etti bilmiyoruz, arıların bulunduğu yerde 2 hafta öncesi 15 gün ara ile bal hasadı yapılıyordu. Sonuçta bu mevsimde ağaçta oğul görmekte nasip oldu.

Oktay beyin yeni arısı hayırlı olsun. Oğulda biliyor yağlı kapıyı. Trakya'da bldiğim bir yağlı kapı daha var, civardaki oğullar orada toplanıyor :D
İzmir'deki arılarda nereye gideceklerini iyi biliyorlar...

Gebze'de şu an ince ince kar yağıyor, bize bu güzelliği yaşatan Oktay beye teşekürler ediyorum.
Resimler WhatsApp ile bana iletildi. Teknolojiyi takip etmek lazım, kim olursanız olun yani...
Aralık ayında oğul dediğimizde bir çok kişi kafayı sıyıracaktır, her yer sizin bulunduğunuz iklimi yaşamıyor, bunu unutmamak lazım....

Arıcılık, arıyı yönetme sanatıdır... Siz arıyı yönetemez iseniz, arılar sizi yönetir...

Ali Türk