Gönderen Konu: İstanbul Arıcılık ve Arı Ürünleri Festivali  (Okunma sayısı 22834 defa)

mustafa kütahya

• Acemi Üye
  • *
iyi akşamlar.18-19 şubat tarihlerinde yapılacağı duyurulan İstanbul Arıcılık ve Arı Ürünleri Festivaline katılmayı düşünen ve bu festival hakkında düşüncelerini paylaşmak isteyen arıcı abilerimiz varmı?

Arı Bakanı

• Yönetici
  • Özel Üye
    • Ali Türk
Ynt: İstanbul Arıcılık ve Arı Ürünleri Festivali
« Yanıtla #1 : 15 Ocak 2012, 21:14:52 »

iyi akşamlar.18-19 şubat tarihlerinde yapılacağı duyurulan İstanbul Arıcılık ve Arı Ürünleri Festivaline katılmayı düşünen ve bu festival hakkında düşüncelerini paylaşmak isteyen arıcı abilerimiz varmı?
Mustafa Kütahya;
İstanbul Arıcılık ve Arı Ürünleri Festivali Arıcıların belki ilgisini çekmeyecektir. Arıcıların ilgisini çekecek şeyler yeni arıcılık malzemeleri. Benim duyumlarıma göre arıcılıkta kullanılan bazı malzemelerin eskisine oranla çok daha hesaplı olacağı ve piyasaya yeni ürünler girmiş. Daha önceleri piyasada plastik kovan altı satılıyordu, o malzemenin yarı fiyatına bir başka firma plastik altlık üretmiş. Arıcılıkta bu malzeme çok öneli. Arı nakillerinde olsun, polen üretiminde olsun pratik bir malzeme. Tel tabanlı altlık yapmak isteyenler bu malzemeyi görsünler. Sadri Demircioğlu abime bu malzemeyi üretmesini istemiştim, kendisi düşünüp  planlar yapıyordu, bir başka firma ürünü piyasaya sürmüş.Rekabet her zaman tüketiciye yaramıştır.
Bir başka önemli malzeme ise ana arı üretiminde kullanılan janter ekipmanları.
Çok degil bir sene geri gidin çok yüksek fiyatlara olan bu ekipmanlarda acayip şekilde fiyat düşmüştür.
Kısacası bu tür organizasyonlarda arıcılar yeni ekipmanları görüp tanıma fırsatı bulur yada yeni malzemeleri alırlar. Vaktim musait olursa ben festivali gezmek isterim.
Arıcılık, arıyı yönetme sanatıdır... Siz arıyı yönetemez iseniz, arılar sizi yönetir...

Ali Türk

mustafa kütahya

• Acemi Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 15 Ocak 2012, 21:34:25 »
inşallah orada görüşebiliriz ali agabey.benimde yeni malzemeler dikkatimi çekiyor.ancak arıcılğa yeni başladığım için neyin neye yaradığını daha tam olarak kavrayamıyorum.iyi akşamlar.

hayreddin hoca

• Yeni Üye
  • **
  • üreten türkiye
« Yanıtla #3 : 16 Ocak 2012, 16:45:33 »
İstanbul' dan uzak olan arıcılar için, yenilikler ve yeni ürünlerin tedariki konusunda bilgilendirme yaparsanız duacınız oluruz.
Özellikle plastik taban ve ana arı malzemeleri konusunda alternatif fiyatlı ürünlere ihtiyacımız var.
hayreddin bayraktar

EYÜP

• Acemi Üye
  • *
    • EYÜP ÇAKIR
« Yanıtla #4 : 16 Ocak 2012, 21:46:20 »
  Plastik altlıkları bende inceledim gayet güzel ama fiyatı çok pahalı helede bizim buralarda dahada çok pahalı.Ali abi bu plastik altlık üreten yeni firma internette aradım bulamadım bilgi verebilirmisiniz.

vecdiküçükyılmaz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 17 Ocak 2012, 09:29:48 »
Eyüp bey bu malzeme yeni üretildi, daha öncekilerin yarı fiyata oldu söyleniyor, tanıtımı arıcılık festivalinde yapılacak. Eski altlıklar güzeldi fakat rekabetçisi yoktu, bundan sonra fiyat düşer.Firma kıbrıslı bir iş adamının diye duydum. Benimde fazla bilgim yok ama yakında her yere yayılır.

vecdiküçükyılmaz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 17 Ocak 2012, 09:37:37 »
Hayrettin bey dünyada artık uzak yakın diye bir şey kalmadı. Bir şeye talep varsa piyasada bu yayğınlaşıyor.Geçmiş yıllara göre bir çok şey eskisi gibi değil ayağımıza kadar geliyor.

emrah

• Genel Moderatör
  • Tam Üye
« Yanıtla #7 : 17 Ocak 2012, 12:27:19 »
İnternet sayesinde tesadüfen rasgelirsek yeni ürünleri öğrenme şansımız oluyor.Tabiki fuarlara katılmak daha faydalı olur bence her şeyi yakından görmek daha güzel.Plastik altlıkların yarı fiyata düşmesi çok iyi olur.Ali abi oksalik asit buharlaştırmak için bir aparat yapsa güzel olur Sadri abi.

hayreddin hoca

• Yeni Üye
  • **
  • üreten türkiye
« Yanıtla #8 : 17 Ocak 2012, 17:23:03 »
Vecdi Abi teşekkürler, uzaktan kastım; festivale katılamayacak olmam. Hele ki Erzincan yakın. İnşallah cismende görüşmek üzere.
hayreddin bayraktar

vecdiküçükyılmaz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 17 Ocak 2012, 20:49:28 »
Hayrettin hocam ne zaman istersen buyur,Erzincanda karşılarım.Saglıcakla kalın.

hayreddin hoca

• Yeni Üye
  • **
  • üreten türkiye
« Yanıtla #10 : 17 Ocak 2012, 22:03:10 »
Vecdi Abi Allah razı olsun. Nasip... Ben de, yaz sezonu Gümüşhane ye, kış sezonu da Trabzona yolunuz düşerse, başım üstüne...
hayreddin bayraktar

EYÜP

• Acemi Üye
  • *
    • EYÜP ÇAKIR
« Yanıtla #11 : 17 Ocak 2012, 22:47:23 »
Vecdi abi teşekkürler. İnşallah festivale katılan arkadaşlar bize buradan bilgi verirler.

Arı Bakanı

• Yönetici
  • Özel Üye
    • Ali Türk
« Yanıtla #12 : 18 Ocak 2012, 18:37:38 »
Arıcılık festivalinin ilk günü büyük ihtimal arkadaşlarımızla cumartesi günü, Yusuf Şimşak, Dr.Muhteşem Turunç orada olmayı kararlaştırdık. Henüz diğer arkadaşlarla görüşmedik ama bunu paylaşmak istedim,  tüm arkadaşlarımız inşallah birbirini yeniden görüşme imkanımız olacak. Arıcıların birbirini tanıması genelde sanalda olsa da, yüz yüze görüşmeler bu tür etkinliklerde nasip oluyor. Arıcılık festivaline daha uzun bir süre var. Belkide bu arada bir başka yerde toplanabiliriz. Bizim ekip hadi milleti topla dediğinde biz 2-3 günde toparlanıp anında etkinlik yapabiliyoruz. Bir taraftan şubat ayının ortasından sonra, havaya göre arıcılık sezonu açılabilir. Sezon açılır ise gezme filan işleri benim açımdan yatar. Nasip.
« Son Düzenleme: 06 Şubat 2012, 23:36:13 Gönderen: Arı Bakanı »
Arıcılık, arıyı yönetme sanatıdır... Siz arıyı yönetemez iseniz, arılar sizi yönetir...

Ali Türk

Arı Bakanı

• Yönetici
  • Özel Üye
    • Ali Türk
« Yanıtla #13 : 06 Şubat 2012, 23:46:35 »
  Plastik altlıkları bende inceledim gayet güzel ama fiyatı çok pahalı helede bizim buralarda dahada çok pahalı.Ali abi bu plastik altlık üreten yeni firma internette aradım bulamadım bilgi verebilirmisiniz.

Eyüp heralde ben Erzincan gezisindeyken bu yorumu kaçırdım. Altlık yapıldığını ben birisinden duydum, fiyat piyasadaki plastik altlığın yarısına filan dediler. Firmanın  web sitesini geçenlerde birisi verdi, bakıyorum, altlık yok, fakat başka Arıcılık malzemeleri yapmışlar, janter aleti filan yapıyorlar. Zaten Arıcılık malzemeleri bize çok pahalı geliyordu, janter aletinin fiyatı 100 liralara düştü. Daha önceleri 250-300 liralar civarındaydı. Firmanın sitesi alt linkte.

http://www.ercikaplastik.com.tr/

Ali Türk

hilmi kemal

• Acemi Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 14 Şubat 2012, 23:25:16 »
SELAMÜNALEYKÜM ALİ ABİ; Vidyo ve iletilerinizi zevkle izliyor bloglarınızı takaip ediyor kısacası sizin deyiminizle ARILARI YÖNETME SANATINI
siz ve diğer üye arkadaşlardan öğrenmeye çalışan amötör ama bu işe gönülden bağlı biri olarak katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyor
ALLAH yar ve yardımcınız dileği ile plastik altlıklı kovanla ilgili fikrinizi almak istiyorum.Bu kovanların bakımı temizliği sizce nasıl olabilir arıya katkısı
nedir ödediğimiz fiyat farkını amörti edermi bulunduğum yerde bu altlıklarla üretim yapan kovancı bir arkadaş var ve ben bu yıl için kovan almayı düşünüyorum tavsiyeleriniz benim için çok önemli yanlış bir seçim yapmak istemiyorum. Arıcılığı meslek olarak yapmayı düşündüğüm için alacağım kovanların ileride beni sıkıntıya düşürmesinden korkuyorum cevabınız için şimdiden teşekkür ediyor tüm arkadaşlara hayırlı geceler.