Gönderen Konu: Yeni Forum Sistemi ve Yeni Tema  (Okunma sayısı 6985 defa)

Himmet Bilgili

• Ziyaretçi
Yeni Forum Sistemi ve Yeni Tema
« : 13 Nisan 2013, 10:19:11 »
Mrb:
 Bu gibi büyük bir foruma bu forum scripti hiç yakışmadığını düşünüyorum.. Daha profesyonel bir sisteme geçiş yapılmalı ve arı gibi capcanlı bir tema kurulmalı. Ayrıca seo konusundada sıkıntımız var "arı forum, arıcılık forumu, arıcılık" gibi aramalarda hep alt sıralarda.O  kadar güzel paylaşım yapılıyor, bence bunu herkes görmeli, aramotorlarında ilklerde olmak herzaman iyidir.

Nacizane fikirlerim bunlar, arı işine yeni başlasamda forum deneyimim oldukça var. Yardımcı olmak isterim her zaman.

Ethem Batmazoğlu

• Yeni Üye
  • **
Ynt: Yeni Forum Sistemi ve Yeni Tema
« Yanıtla #1 : 13 Nisan 2013, 23:07:51 »
Sayın Himmet Bey merhaba.
Bu forum gibisi yok.Ben memnunum.Şimdiki yazdığınız iletiyi, aradan uzun bir zaman geçse  bile düzeltebiliyorsunuz.Ayrıca  bir forumda ileti yazmadan önce bazıları s.a.,mrb.gibi harfler kullanıyor.Ya tam anlaşılır kelimeler yazılmalı ya da hiç yazılmamalı diye düşünüyorum.Seo,script..gibi kelimeleri anlamak ta işin bir başka zorluğu..

Himmet Bilgili

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 14 Nisan 2013, 00:00:18 »
Sayın Himmet Bey merhaba.
Bu forum gibisi yok.Ben memnunum.Şimdiki yazdığınız iletiyi, aradan uzun bir zaman geçse  bile düzeltebiliyorsunuz.Ayrıca  bir forumda ileti yazmadan önce bazıları s.a.,mrb.gibi harfler kullanıyor.Ya tam anlaşılır kelimeler yazılmalı ya da hiç yazılmamalı diye düşünüyorum.Seo,script..gibi kelimeleri anlamak ta işin bir başka zorluğu..

Merhaba Ethem Batmazoğlu.

Seo : http://www.seocu.com/seo-nedir
Script: http://script.nedir.com/

İleti düzenlemek neredeyse tüm forum sistemlerinde kullanıcıya gerekli yetki verildiği taktirde süre gözetmeksizin kullanılabilen bir özelliktir.

Üstteki linkleri bilginiz olsun diye veriyorum. Zaten forum yöneticileri benim ne demek istediğimi anlar.

"Mrb" el alışkanlığı kusura bakmayın. Kendi forumumda mrb yazınca smile çıkıyor da :)

Smile: http://www.nedirnedemek.com/smile-nedir-smile-ne-demek

Arı Bakanı

• Yönetici
  • Özel Üye
    • Ali Türk
« Yanıtla #3 : 14 Nisan 2013, 08:51:02 »
Arkadaşlar bizim hedefimiz forum kurallarında var, bunların içinde forum aramalarda en ön sırada çıkacak diye bir şey yok. Arıcılık forumu diye arattığınızda listeye giriyor. Hedefimiz arıcıların sorunu varsa cevaplar doyurucumu, benim için bu önemli.

Forumu hareketlendirmenin yollarını biliyoruz, birilerine reklam yatırırsanız alım satım işlerini açarsanız forum uçar, ben böyle çıkara dayalı şeylere karşıyım. Şimdi gönülden yazıp çizenler dışlanıp nerede çıkarı olan varsa foruma çöreklenir, boş ve kuru tartışmalar çoğalır.

Arıcılık forumunda arıcılar için gerekli bilgi varmı, bana göre var.

Forumdaki bazı bölümleri bilerek kapattık, Adam konu açmış cevap veriyorsun, cevap hoşuna gitmiyor konuyu siliyor, arada benim yazımda siliniyor, o zaman bazı engelleri devreye soktuk.

Bilgilere ulaşmak ise zor değil, üye olmayanlar ile üye olanlar aynı konulara ulaşabiliyor, hatta üyelik bölümünü kapatmayı bile düşünmekteyim.
Dolayısı ile forum fazla yazılıp çizilmese de iyi yolda, başka forumlar gibi dedikodu yuvası değil, oldukça oturaklı ve seviyeli bir konumumuz var. Yazılıp çizilenler hayali olmayıp yazarların, tecrübeleri ve deneyimlerini aktardıkları yazılardan anlaşılmaktadır. Kopyala yapıştır mantığı bu forumda işlemez.

Arkadaşlarımızla bazen forumun gidişatını değerlendirmekteyiz, sonuçta forum işi acayip karmaşık ve herkesin değişik fikirleri oluyor. Biz suni gündemlere kesinlikle karşıyız.

Araştırmacı bir şeyi bulmak istiyorsa mutlaka bizim forumumuza uğrayacaktır.

Bir örnek vereyim, ben suni tohumlama konusunda araştırmalar yaptığım yıllarda yerli kaynaklar yetmedi. Yabancı dil bilmiyorum. Türkçe aratıp yabancı eserlere de ulaşamadım. Türkçe arattığım kelime veya cümleyi, İngilizceye çevirip aramalar yaptığımda İngilizce aratırken Fransız sitelerini buldum ve bana dilini bilmediğim yayınlar acayip faydalı oldu, yeter ki kişiler araştırmayı kafaya koysunlar.

Arıcılık, arıyı yönetme sanatıdır... Siz arıyı yönetemez iseniz, arılar sizi yönetir...

Ali Türk

seyiteser

• Acemi Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 15 Nisan 2013, 12:36:17 »
Sahip olduğunuz tek şey çekiçse, her şey çivi gibi görünmeye başlar. Abraham Maslow