Gönderen Konu: ÜYELİK HAKKINDA AÇIKLAMA.  (Okunma sayısı 17634 defa)

Arı Bakanı

• Yönetici
  • Özel Üye
    • Ali Türk
Ynt: ÜYELİK HAKKINDA AÇIKLAMA.
« Yanıtla #15 : 07 Mart 2011, 00:53:33 »
Hayrettin bey arıların durumunu ilgili konu altına yazsan iyi olurdu. Ben bu yazıları gerekli yerlere taşırken bazı yazıları göçürüyorum.
Ülkemizde her sene binlerce koloni söner ve bu sönen koloniler arıcılarımızın çok övdükleri kafkas, yerli, ekotip arılardır, iyiki ölen arılar karniol degiller.
İstanbulda bir arkadaşım var, her sene arı alır, baharda 250 koloniyle başlamıştı şu an elinde kalan koloni sayısı 80 tane. Yeni bir söz üretmişler parası olanın arısı ölmüyormuş, gene arılı kovanlar almış.
Biz karniolları bir sene kullanıp sonrasında yazıp çizmeye başladık ve paylaşımlarımız ortada. Arıyı kullanmadan iş olsun diye çamur atanlar kime çalışıyor merak ediyorum. Bir çok kişiyede karniol olmayan arıyı verip bu karniyol diye kandırıyorlar, bakalım bu arıcı milleti ne zaman tam uyanacak. Ülkemizdeki çark dönsün ve  herkes işine baksın.  :)
« Son Düzenleme: 07 Mart 2011, 08:20:04 Gönderen: Arı Bakanı »
Arıcılık, arıyı yönetme sanatıdır... Siz arıyı yönetemez iseniz, arılar sizi yönetir...

Ali Türk

Arı Bakanı

• Yönetici
  • Özel Üye
    • Ali Türk
« Yanıtla #16 : 15 Eylül 2012, 21:38:08 »
Yeni üyeler önce kenidisini tanıtıp, sonra ilgili konular altında sorularını sorsunlar, sorulan konuyla, yayın yapılan bölüm, arasında bir bağ yok, bu tür iletiler silinecektir.
Yeni üyeler konu açmasın ve sorusunu kişilere sormasın, ortaya soru atılıra daha iyi olur kanaatindeyim.

Arıcılık, arıyı yönetme sanatıdır... Siz arıyı yönetemez iseniz, arılar sizi yönetir...

Ali Türk

metinileri

• Acemi Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 10 Kasım 2012, 18:29:29 »
SELAM ARKADAŞLAR VE SİTE YÖNETİCİLERİ ben bursa da arıcılık ve arı kovanı imalatı  ve arcı kıyafeti imalatı yapıyorum yaklaşık 17 kovanım var 7 senedir bu işin içindeyim aslen iç mimarlık mobilya dekorasyon tasarım işleriyle  ve imalatıyla uğraşıyorum kendime ait atölyem var herkese derin saygılar ve selam ederim önümüzdeki günlerde inşallah daha iyi tanışırız herkese hayırlı çalışmalar bol kazançlar.