Gönderen Konu: ÜYELİK HAKKINDA AÇIKLAMA.  (Okunma sayısı 17581 defa)

admin

• Yönetici
  • Acemi Üye
ÜYELİK HAKKINDA AÇIKLAMA.
« : 27 Aralık 2009, 00:39:25 »
Arıcılık formumuza üye olacak arkadaşlarımızın gerçek isim ve soy isimleriyle üye olması gerekmektedir. Nikle yapılan üyelikler kabul edilmiyecektir. Bu yapmış oldugumuz işin ciddiyeti adına çok önemli. Anlayış bekliyorum.
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2012, 20:15:30 Gönderen: Arı Bakanı »

emrah

• Genel Moderatör
  • Tam Üye
Ynt: ÜYELİK HAKKINDA AÇIKLAMA.
« Yanıtla #1 : 28 Aralık 2009, 23:51:46 »
Gerçek isimle üyelik güzel düşünülmüş,yaş,bulunduğumuz ilde yazılırsa nasıl olur acaba ona göre hitap ederiz daha samimi olur gibi düşünüyorum.Tabi bu benim fikrim kararı site yöneticileri verir.

Arı Bakanı

• Yönetici
  • Özel Üye
    • Ali Türk
« Yanıtla #2 : 28 Aralık 2009, 23:57:05 »
Emrah aslında sahte isimler olmasın diyoruz, fakat bir çok arkadaşımız nikle  üye oluyor. İsim memleket ve yaş önemli. Kim nasıl üye olursa olsun mantıgını ben istemiyorum. Az kişi olalım ama gerçek öz kişiler olsun. Sağlıcakla kal.
Arıcılık, arıyı yönetme sanatıdır... Siz arıyı yönetemez iseniz, arılar sizi yönetir...

Ali Türk

Arı Bakanı

• Yönetici
  • Özel Üye
    • Ali Türk
« Yanıtla #3 : 29 Aralık 2009, 15:47:11 »
Ali bey yazınızı ben kaldırdım. Arakadaşlarla şu an forumun şablonunu oluşturmaya çalışıyoruz. Dedikki konular şimdilik hazırlanıp beklesin ve yılbaşından sonra konulara başlarız. Şablon ve ayar işleriyle ugraşırken arada konularla ugraşamıyoruz, şu an herkes bir yerlere bir şeyler yazarsa için işinden nasıl çıkılacak. Sadece tanışmak için hayırlı olsun bölümüne yazı yazılacagına cevap vermek için bile konu açılmakta. Ve konuşları taşımaya çalışıyoruz.

Sormuş oldugun soruların cevabını zaten başka bir yerde var. Ve o makaledeki bölümler buraya prafraflar halinde getirilip tartışılacaktır. aşağıdaki linkki tıklayıp karniyolun özelliklerini bilimsel olarak bir okuyun, sonra bizde tecrübelerimizi zaten yazacagız.

http://karniyol.blogspot.com/

Güzel şeyler hemen çıkmaz biraz sabır ve anlayış bekliyoruz.

Arıcılık, arıyı yönetme sanatıdır... Siz arıyı yönetemez iseniz, arılar sizi yönetir...

Ali Türk

PUTUCİ-YUNUS

• Acemi Üye
  • *
  • ARI SEVDALISI YUNUS
    • ARI SEVDALISI YUNUS
Ynt: ÜYELİK HAKKINDA AÇIKLAMA.hayırlı olması dileğiyle
« Yanıtla #4 : 29 Aralık 2009, 22:04:58 »
saygı değer arı bakanım siteniz hayrlı olsun sizler zaten çok güzel işler yapıyosunuz umarım bu sitede  sayenizde çok değerli bilgilerinizden faydalanacağız tekrar hayırlı olsun dileklerimle başarılarınızın devamını dilerim yunus kantar nami diyer putuci-yunus

semihsağır

• Acemi Üye
  • *
  • bilecikten selamlar
    • www.marmaraaricilik.com
« Yanıtla #5 : 29 Aralık 2009, 22:19:46 »
merhaba iyi akşamlar
forum sayfanız hayırlı olsun dıleklerımle ..ismim semih sağır.bılecık/bozuyuk ten marmara arıcılık adı altında arıcılık konusunda tıcari olarak calışmaktayım.sizlerle tanısmak bılgı gereksınımı duydugumuz konularda.bu işin üstad larından
fikir ve yardım bekleriz.108 kovan bılecık söğüt.45 kovan bilecik/osmanelı ve 30 kovan bilecik/pazaryerinde arılarmız var.
yeni açılacak konular ıcerısınde bolgeler arasında yada calışacağımız ırklar arasında konu oluşturulursa sevınırızz.mesela karniyol cinsi arı .teşekkurler semih

Arı Bakanı

• Yönetici
  • Özel Üye
    • Ali Türk
« Yanıtla #6 : 28 Ocak 2010, 11:44:14 »
Forumumuz yayına başlayalı yaklaşık bir ay oldu. Bizi en çok zorlayan arıcılık mevsimi olmadığı için konu açmakta ve sorun bulmakta zorlanıyoruz. Arıcılık mevsiminde olsaydı, daha çok taze sorunla karşılaşacaktık. Bunlara cevaplar vermek daha kolay olurdu.

Şu ana kadar güzel paylaşımlarımız oldu, ilerleyen zaman içinde bir çok konu ve sorun paylaşılır çözümüne yardımcı olunur.

Bu arada bazı sıkıntılı durumlar olmakta. Biz bir şeyleri izah eder iken birilerinin kölesi ve uşağı değiliz.Her soru soranında soruları yanıtlanacak diye bir durumda söz konusu değildir. Konuyu bilmiyor isek nasıl izahat yapacağız ki? Bazı art niyetli kişiler iş olsun diye sizin saatler süren yazılarınızı bir anda ya gündemden düşürmek yada sabote etmek için iki satır yazı yazıp işi berbat etmekte. Tecrübeye dayanan yazılar emek ister, bu emege sayğısızlık yapanlar var. Böyle bir anlayışa hiçbir zaman izin vermeyeceğimiz daha önce belirttik. Bu tür yazı yazanların yazılarını hemen kaldırıyoruz, tekrarında ise üyemiz kadro dışı ediliyor. Gene söylüyorum foruma yazılsın da nasıl yazı yazılırsa mantığına karşıyız. Bunu niçin istiyoruz, bir sorunu olan foruma girdiğinde daha çabuk sonrunu çözsün diye. Ben daha önce başka forumlarda aylarca boşa tartışmalar izledim, efendim örtü tahtası mı? yoksa örtü çuvalımı diye. Şimdi gelinen nokta ise örtü olarak naylon ve üstüne stroformuş ;D

Başka forumlarda efemdim saldırı oldu, bazı yorumlar silindi gibi açıklama yapılıp istenmeyen yazılar silinse de biz öyle bir kandırmaca yapmıyoruz. Site veya foruma saldırı olduğunda birkaç yazı veya konu silinmez. Saldırıyı yapan kişi hedefi site veya forumu tamamen çökertmek ister, eline fırsat geçirdiğinde konu veya yazımı seçecek ki?

Bizim forumumuza bir saldırı olduğunda ise tamamen çökertilse bile, iki saat sonra yeniden yayında olacağız.10 yöneticiden, 3 yönetici her gün forumun yedeğini alıyor, böyle bir durumla karşılaşacağımızı zannetmiyorum  ola ki karşılaştık, elimizdeki yedek bilgilerin kenarda duran lokal foruma yüklenip kaydedilmesi için iki saat yetiyor. Yeni bir sezona girmek için çok kısa zaman kaldı, hatta bazı bölgelerimizde sezon başladı bile. Kayıpsız bir yıl dileklerimle, sağlıcakla kalın.
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2010, 16:05:46 Gönderen: Arı Bakanı »

Ali Türk

hıfzı

• Acemi Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 25 Şubat 2010, 16:26:33 »
Bütün arıcılara hayırlı olsun.bu forum kimden çıktı .kimler uğraştı bu şekle getirdilerse allah razı olsu hepisine teşekürler...ben yozgattan hıfzı

Arı Bakanı

• Yönetici
  • Özel Üye
    • Ali Türk
« Yanıtla #8 : 15 Mart 2010, 20:14:05 »
Arıcılık bilgi paylaşım Forum ve arıcılık bilgi merkezi, bizden kaynaklanmayan nedenlerle geçi bir süre bakıma alınmıştır.
Bağlı bulundugumuz hosting firmasının, arıbakanı.com unda oldugu sürücüsünde sorun çıkmıştır. Hostin firmasını otobüs firması gibi düşünebilirsiniz, firmanınbir sürü otobüsü oldugu gibi hostin firmasınında yüzlerce sunucusu vardır. Bizim bulunduğumuz otobüste arıza vardı giderildi :) Bu sürücüde Türkiye'den 159 web sitesine ulaşılamıyor. Bizde bu 159 siteden birisiyiz.
Tüm arı dostlarına duyurulur.
Ali Türk.
« Son Düzenleme: 16 Mart 2010, 08:14:00 Gönderen: Arı Bakanı »

Ali Türk

hanifi

• Acemi Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 17 Mayıs 2010, 13:23:52 »
ali abi ;
aribakanı siteniz hayırlı olsun.göndermiş oldugunuz ana arıları kabul gördü.Henüz yumurta atmadılar inşallah başlarına bir şey gelmeden yumurta atarlar.

mesut bulut

• Acemi Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 17 Mayıs 2010, 17:12:50 »
BİZLERDE BU FORMUN GÜZEL OLACAGINI ÜMİD EDİYORUZ.ÇÜNKİ HEPİMİZİN SORMAK İSTEDİGİMİZ CEVABINI ARADIGIMIZ  KONULAR VAR.HEM ÖGRENECEGİZ HEM YARDIMCI OLACAGIZ.UZUN ZAMANDIR ARAŞDIRDIGIMIZ KARNIYOLLAR KISA SÜREDE MEŞHUR OLDU BELKİ GÖZÜMÜZ YENİ AÇILDI.ALMANYADAN SIKINTILARLA GETİRTDİGİMİZ SAFLARDA ARTIK TELEF OLMAZ ÇÜNKİ ARTIK MEMLEKETİMİZDEDE ÜRETİLİR.ALİ ABİ VE ARKADŞLARINA BAŞARILAR DİLİYORUZ .ÇORUM-ALACA YAŞ 32

Arı Bakanı

• Yönetici
  • Özel Üye
    • Ali Türk
« Yanıtla #11 : 27 Kasım 2010, 13:14:19 »
Arıcılık biği paylaşım formumuz açılalı bir sene olmak üzere. Bir ay sonrası 1 sene olacak. Adı üstünde burası arıcıların bilgi ve tecrübelerinin paylaşıldıgı yerdir. Her soruya cevap verecek durumdada degiliz. Bazen öyle soru soruluyorki bilemeyiz.  Bildiğimiz konuda başımızdan geçenleri paylaşırız.

Benim ilkelerimde birisi defalarca yazdım, kopyala yapıştır mantığına karşıyım. Birileri bir şey yazmış görünmek için 10 tane yazıyı bir yerden kopyalayıp yapıştırsa benim açımdan bu yazıların bir degeri yok. Başka forumlarda, gündemde kalabilmek için neler yapılır beni ilgilendirmez.

Benim amacım birisinin bir sorunu olduğunda foruma gelip arattığında tonlarca boş yazı okutmadan ihtiyacı olan kişinin talebini karşılamaktır.

Bunu şöyle örnek vereyim, diyelimki bşilgisayar ön bellegini temizlememiz gerekiyor, hafıza boşalırsa bilgisayar daha hızlı olacaktır.
Bunu arama motorunda arattırıyorum, dünya yazı okuyorum ama benim bilgisayardan ön bellek temizleyecek bilgilerimi vermiyor. Bazen öyle birisi yazı yazmışki, üç cümleyle sizin sorunu çözülmüş oluyor.
Arıcılık bilgi forumlarında sorunlarımızı çözemedikten sonra, anlamsız yazıların forumlara yazılmasını bu açıdan gereksiz buluyorum.

Yani birilerinin bir yerlerden bir sürü yazıyı kopyalayıp yapıştırması, bizim arıcılığımıza bir katkı yapmaz.
Bize katkı yapacak olan, arıcılık yaparken başımızdan geçen olumlu veya olumsuz tecrübelerdir.

Polen nasıl üretilir bu yazılır, arı sütü nasıl üretilir bu yazılır, bunlardan burada ilaç nasıl yaparız yazılamaz. Yazılmamalıdır işin boyutu başka yerlere gidiyor.

Ali Türk

Dr. Muhteşem Turunç

• Yönetici
  • Kıdemli Üye
  • Doktorun İyisi Burda
    • Arıcılık İlk Yardım
« Yanıtla #12 : 27 Kasım 2010, 15:07:35 »
Ali abi evet burası arıcıların forumudur. Burada arıcılık ile ilgili bilgiler paylaşılır. Ama burada gerek suç teşkil edecek gereksede insanlara sağlıklarını bozucu yada öldürücü hatalar yaptıracak yazılar ordan burdan kopyalanıp yazılmamalı. Şimdi siz çıkıp çocuklarda günlük doz 30 mgr felan diye bir şeyler tavsiye ederseniz suç işlemiş olursunuz. Zira ülkemizde ilaç üretimi dağıtımı ve insanlara tavsiye edilmesi yasalarla belirlenmişdir. Yasalara aykırı davranmanın da suç olduğunu söylememe gerek yok sanırım.

Arı Bakanı

• Yönetici
  • Özel Üye
    • Ali Türk
« Yanıtla #13 : 27 Kasım 2010, 23:27:33 »
Halil Eroğlu varroa için yazmış oldugunuz yazıyı kaldırdım.

Siz üniversite okudugunuzu söylemektesiniz.
Arıcılıkta kullanılması yasaklanan ve ruhsatı iptal edilmiş bir ilacı niçin buraya konu olaraçtınız.
Burası arıcılıkta geneleklerin kayıtlara geçirilecegi bir yer degil.

Ali Türk

hayreddin hoca

• Yeni Üye
  • **
  • üreten türkiye
« Yanıtla #14 : 07 Mart 2011, 00:35:43 »
Selamün aleykum, ben akçaabat ta elektrik öğretmeniyim. 50 civarında arı ile amatörce arıcılık yapmaktayım. Yazları Gümüşhaneye gidiyorum.
2010 haziranında sizden 2 adet f1 karniyol almıştım. onlardan 20 civarında f2 ürettim.Sonuçları bu yıl ddeğerlendireceğiz ama şimdilik uysallık ve kışlama konusunda beklentilerim gerçekleşti diyebilirim. Bu kış şimdilik koloni kaybımız yok elhamdülüllah. ama Allah ın işi, bu sene kışı bitiremedik. Arıların bazıları daha yavruya yeni başladılar.Mevsim bir hayli gecikti.  damızlık suni tohumlu saf üretiminizi bekliyorum. beni bilgilendirirseniz memnun olurum.
Şimdilik Allah a emanet olunuz.
hayreddin bayraktar