Gönderen Konu: Kırıklarda İlk Yardım  (Okunma sayısı 5959 defa)

Dr. Muhteşem Turunç

• Yönetici
  • Kıdemli Üye
  • Doktorun İyisi Burda
    • Arıcılık İlk Yardım
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2010, 14:30:01 Gönderen: Arı Bakanı »

yusuf

• Ziyaretçi
Ynt: Kırıklarda İlk Yardım
« Yanıtla #1 : 19 Şubat 2010, 02:49:35 »
hocam en önce arı ısırmalarına karşı ne yapılmalı onu anlatsanız uygulamalı olarak mesela Ali Türk'e bir arı ısırsın sizde ne yapılması gerekir yapın video çekin izleyelim
alerjisi olanlara panzehir mi dir ne verilmesi gerekir ilaç ismi nedir herkes alıp arılığında bulundurmalı bence

Dr. Muhteşem Turunç

• Yönetici
  • Kıdemli Üye
  • Doktorun İyisi Burda
    • Arıcılık İlk Yardım
« Yanıtla #2 : 19 Şubat 2010, 10:43:13 »
Yusuf abi bu aralar bir koşuşturmacanın içindeyimki sorma. O nedenle Ali Türk ü bırak arı ısırmasını kim ısırırsa ısırsın dönüp bakacak halde değilim:) zaten ona hiç bakmam...:-)

Şimdi gelelim işin aslına abi allerjisi olanlar arıdan uzak dursunlar. Neden dersen bu allerji denilen olay zamanla o kadar gelişiyorki anafilaksi denilen saniyelerle ifade edilen sürelerde ölüme neden olabilecek bir hale geliyor.

Ancak tedbir olarak eczanelerden allerji için bir tablet alınıp arılıkda bulundurulursa hiç umulmadık anda hayat kurtarıcı olacaktır. Burada ilaç ismi veremiyorum ama eczacılara olayı anlattığınızda size kesin yardımcı olacaklardır.

Kadirkasalak

• Acemi Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 23 Şubat 2010, 17:49:49 »
Sayın hocam Dr.Muhteşem bey,neden ilaç adı vermediniz,hayat kurtaracak bir ilacın adını burada yazmıyorsunuz?sakıncası nedir.Diğer arkadaşları oldugu gibi sizide zevkle izliyorum.Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Dr. Muhteşem Turunç

• Yönetici
  • Kıdemli Üye
  • Doktorun İyisi Burda
    • Arıcılık İlk Yardım
« Yanıtla #4 : 24 Şubat 2010, 21:31:18 »
Kadirbey malum ilaçları üreten firmaların reklamı yapılmamalı. ayrıca dediğim gibi bu ilaçlara ulaşmak oldukca kolay.