Gönderen Konu: Hukuk Köşesi ve sormak istedikleriniz.  (Okunma sayısı 5512 defa)

Arı Bakanı

• Yönetici
  • Özel Üye
    • Ali Türk
Hukuk Köşesi ve sormak istedikleriniz.
« : 15 Ocak 2012, 21:34:28 »
Hukukcu, Zaim bey bu gün bana bir köşe aç, hukuk sorunu olan arıcılar bana sorularını sorsun onlara yardımcı olayım dedi.
Kendisi yılların hukukçusu, bende ne gibi bir açıklama yapacağımı inanın toparlayamadım.
Hadi hayırlısı diyelim.
Arıcılık, arıyı yönetme sanatıdır... Siz arıyı yönetemez iseniz, arılar sizi yönetir...

Ali Türk

mustafa kütahya

• Acemi Üye
  • *
Ynt: Hukuk Köşesi ve sormak istedikleriniz.
« Yanıtla #1 : 15 Ocak 2012, 21:36:09 »
zaim beyin köşesi bizlere ,ihtiyacı olanlara ve kendisine hayırlı olsun o zaman.

Arı Bakanı

• Yönetici
  • Özel Üye
    • Ali Türk
« Yanıtla #2 : 15 Ocak 2012, 21:52:34 »
Arıcılık bilgi forumunda hukuk köşesi garip gibi durur diye düşündüm. Sonrada neden olmasın. Herkesin kendisine göre sorunu olabiliyor. Zaim abinin olaylara bakış açısı bana göre çok farklı. Siz bir şeyi anlatırken bile sizin düşünemediğiniz bir çok nokta bulabiliyor. Tabi her işin erbabı bir başka oluyor.
Arıcılık, arıyı yönetme sanatıdır... Siz arıyı yönetemez iseniz, arılar sizi yönetir...

Ali Türk

miriliburak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 15 Ocak 2012, 22:03:33 »
Zaim abinin teşekkür ediyorum, faydalı olma düşüncesi bence jest olmuş zira böyle bir soruya avukatlar iyi paralar istemekte.

Bizde ilk sorumuzu soralım :)

İnternet üzerinde şahsımıza ait fotoğraflar ve videolar bulunmakta. Bu tür paylaşımlarımızı toplum içerisinde bilmeyenlerin öğrenmesini sağlamak ve yanlışların düzeltilmesi maksadı ile yapıyoruz. Ancak paylaşımlarımızın ticari amaç için broşür, dergi, reklam v.b. gibi işlerde kullanılması bizlere ne tür haklar doğurur?.
Bizler mahkemeye birey olarak gidebilirmiyiz, avukat olmadan nasıl takip ederiz?.
(Avukatsız diyorum çünkü avukata danışmak en az 200 tl, birde bunun mahkeme işi çıkarsa iki bin lira gibi bir fatura çıkıyor. Haliyle böyle bir meblağın altından kalkmak herkes için kolay bir durum değil.)
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2012, 00:33:49 Gönderen: miriliburak »

hayreddin hoca

• Yeni Üye
  • **
  • üreten türkiye
« Yanıtla #4 : 16 Ocak 2012, 16:50:38 »
Saygı değer yargıcımız Saim Bey e şükranlarımızı sunuyoruz. Çaresizlere çare olabilmek çok güzel bir duygu olmalı...
hayreddin bayraktar