Gönderen Konu: Arı kovanı taşımak ve indirmek, arıcılık video  (Okunma sayısı 15762 defa)

Arı Bakanı

• Yönetici
  • Özel Üye
    • Ali Türk

Arıcılıkta ekipman ne kadar önemli. Bir kişi katlı kovanları yükleyip tek başına indirebiliyor. Alet işler el övünür mü, öyle bir ata sözümüz vardı.
Arıcılık, arıyı yönetme sanatıdır... Siz arıyı yönetemez iseniz, arılar sizi yönetir...

Ali Türk

emrah

• Genel Moderatör
  • Tam Üye
Ynt: Arı kovanı taşımak ve indirmek, arıcılık video
« Yanıtla #1 : 27 Ocak 2012, 14:39:09 »
Mükemmel bir sistem her şey iyi düşünülmüş.Çok fazla bir zahmeti yok.Kovanları arabaya taşımak için bir yük taşıma arabası bende düşünüyorum.

Ahmet Yıldırım

• Acemi Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 27 Ocak 2012, 15:20:44 »
Bu kovan taşıyan araba nerde satılıyor.Gezer arıcılar için çok iyimiş.Bizim gibi az arısı olanlar için gerekli degil.Kovan taşıma el arabası ucuz ise almak isterdim.

Arı Bakanı

• Yönetici
  • Özel Üye
    • Ali Türk
« Yanıtla #3 : 27 Ocak 2012, 23:10:35 »
Emrah;
Bizim arıcılarımız hammallığa alışmış. Bu gibi aletler bizi bozar :)
Adam öyle prensipli çalışıyor, her şeyi düşünmüş. Sadece videoda gördüklerimden yola çıkarak bunları söylüyorum. Römork bu iş için tasarlanmış. Römorkun yan kapakları, arı indirirken size rampa veya yol oluyor. Rampanın altına koyulan destekler bile boy, boy bel vermesin diye, rampa çok esnese, yere düşer. Arıları indirip bindirirken hiç zorluk çekmiyorlar. Arıcının bir sürüde arısı var. Arıcılık video izleyenler belkide bu arabadan yapabilirler.

Bizim arıcılarımızın birçoğunun sağlık sorunu var. Bu sorunların en büyüğü belden, yani bel fıtığı olmuşlar. Hala bildiklerinden şaşmayıp ısrarla bildiğimizle çalışmaya devam ediyoruz.
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2012, 21:12:28 Gönderen: Arı Bakanı »
Arıcılık, arıyı yönetme sanatıdır... Siz arıyı yönetemez iseniz, arılar sizi yönetir...

Ali Türk

EYÜP

• Acemi Üye
  • *
    • EYÜP ÇAKIR
« Yanıtla #4 : 28 Ocak 2012, 01:27:52 »
        Valla süper bir teşkilat, işe uygun araç, römork, kovan taşıma arabaları, kovanların altındaki sehpalar her şey düşünülmüş.Adamlar sistemi oturtmuş.Özellikle gezginci arıcılar için bu arabalardan şart, yapımıda gayet basit.( Bu arada videodaki kuş sesleri harika.)

emrah

• Genel Moderatör
  • Tam Üye
« Yanıtla #5 : 28 Ocak 2012, 13:02:17 »
Bu gibi sistem istenildekten sonra yapılmıcak gibi değil.Katır gibikovan taşımaktan iyidir.Tabiki arazide önemli bizde zor bu sistemle çalışmak.Taşıma arabaları için paket taşıma arabaları var onlar kullanıla bilir ben öyle düşünüyorum.