Gönderen Konu: Bolu Karniyolu  (Okunma sayısı 6920 defa)

Mehmet Yüksel

• Tam Üye
    • Arıcılık ile ilgili bilgi paylaşım sitesi.
Bolu Karniyolu
« : 11 Şubat 2011, 17:54:34 »
Selam arı dostları, 8)
Ali Türk abinin Boluya hediye olarak getirdiği Karniyol cinsi güçlü kolonilerin videosunu çekmiştim,
kendisine tekrar teşekkür ediyorum,beni izinimde de arısız bırakmadı ;D
karniyol arısı her yere adapte olduğu gibi bolunun yüksek dağlı bölgesinede uyum sağlayacağına
inanıyorum,zaten ülkeme kısmet olurda bir gün temelli döndüğümde arılığımda mutlaka Karniyol arısı
bulunduracağım,yazımı fazla uzatmadan videoyu iyice izlemenizi tavsiye ediyorum. ;)
Kovanları Balkona çıkarmamızın sebebi bizim memlketimizde arı zararlısı ayı çok olur zaten geçen sene
bizim evimizin arkasındaki arılıktan ayı 4 kovanı dağıtmış,bizde önlem olarak evimizin balkonuna çıkarmıştık.

« Son Düzenleme: 11 Şubat 2011, 18:17:29 Gönderen: Mehmet Yüksel »

emrah

• Genel Moderatör
  • Tam Üye
Ynt: Bolu Karniyolu
« Yanıtla #1 : 11 Şubat 2011, 22:26:47 »
Mehmet abi kulağımın pası silindi özlemişim arı sesini bahar gelse biran önce teşekkürler.

Turan15

• Acemi Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 14 Mart 2011, 09:34:47 »
Paylaşım için teşekkürler,

Z.Anlayışlı

• Acemi Üye
  • *
    • MAKET/ARI
« Yanıtla #3 : 14 Mart 2011, 11:16:44 »
mehmet kardeşim selamünaleyküm;

şu blokların yasaklanmasının bence tek iyi tarafı pek girmediğim foruma bloklarımız devre dışı kaldığı için mecburen ne olmuş ne gitmiş haber almak için
ziyaret ediyor olmam. Demekki forumun önemide buradan anlaşıyor. Bir sözü uyarlıyayım.... " Bloklar geçici, Forumlar kalıcı" bizdeki çağ dışı yargı sistemi oldukça, bir kişinin yaptığı hatayı tüm topluma ceza vermek yönünde olunca anlaşılan daha çooook böyle durumlarla karşılaşacağız.

Mehmet kardeşim balkon arılarınız  ayıya önlem  için güzel. Fakat dediğiniz gibi inşallah bir gün kesin dönüş yaptığınızda bu ayı oğlu ayılarla nasıl mücadele edeceğinizi şimdiden düşünmenizi tavsiye ederim.:))

benimde arılığım köyümün bahçesinde ve hemen yanına bir ev yapıldı zaten hafif hafif mızırdanmalar oluyorsada bu yaz bal sağımında haliyle arılar  çevreyi biraz rahatsız edince şikayetler arttı.

bende zaten planımda olan 150 m. uzaktaki başka bir bahçeme arıları taşıyacağım, ama burasıda  ayıların  saldırısına açık bir alan bir bölümünü tel örgü ile çevirip etrafınada hani sınırlara koyarlarya yerlere öyle dikenli tel döşeyerek kendimce önlem alacağım. Eğer buda başarılı olmazsa elektrikli tel yapmayı düşünüyorum. Bu hafta sonu hem arılarıma bakmak ve hemde bu işlemi yapmak üzere memleketime gideceğim ..

hadi hayırlısı bakallım..

sağılcakla kalınız tüm almanyadaki yurttaşlarımıza selamlarımı sunarım.