Gönderen Konu: Arıcılık etkinlikleri, konferans, festival, fuar...  (Okunma sayısı 6921 defa)

Salih Yıldırım

• Acemi Üye
  • *
İstanbul Kartalda başlayan bu hafta sonu sona erecek arı malzeme/Ürünleri festivalinin tam adresi neresi, forum üyelerinden katılım olacakmı, katılacak üyeler ile tanışmak isterim... Ben pazar günü adresi öğrenip katılmayı düşünüyorum, saygılarımla

Dr. Muhteşem Turunç

• Yönetici
  • Kıdemli Üye
  • Doktorun İyisi Burda
    • Arıcılık İlk Yardım
Ynt: Arıcılık etkinlikleri, konferans, festival, fuar...
« Yanıtla #1 : 14 Kasım 2013, 19:24:03 »
Ben, Ali Türk ve Yusuf Şimşak cumartesi katılmayı planladık. Tarihin cumartesi omasının tek nedeni var oda Yusuf kardeşimizin babasının düğününün olmaması :o buda ne diyecek olursanız cumartesi kartal organik ürünler pazarındaki festivale gelin kendisine sorun derim. ;)

Arı Bakanı

• Yönetici
  • Özel Üye
    • Ali Türk
« Yanıtla #2 : 15 Kasım 2013, 14:46:22 »
Salih bey pazar gününe başka yerde olacağız. 16 Kasım cumartesi günü Kartal'daki etkinliğe katılacağız. Doğrusunu söylemek gerekirse bende adresi bilmiyorum, etkinliği yapanlar ne facede nede bloklarından etkili bir tanıtım yapmadılar, broşurlerde de adres filan yazmıyor.

Hafta pazar günü nasip olursa 24 Kasım pazar günü arkadaşlarımla Harbiyedeki ekinlikte olacağız...
Arıcılık, arıyı yönetme sanatıdır... Siz arıyı yönetemez iseniz, arılar sizi yönetir...

Ali Türk

yusufsalmaz

• Acemi Üye
  • *
  • Arı ve Arı Ürünleri Ne Büyük Bir Nimet.
« Yanıtla #3 : 19 Kasım 2013, 12:08:00 »
Ben 23 kasım cumartesi oradayım nasipse... Açık adres bilmiyorum ama taksim meydanını bulun gezi parkının orada Hilton oteli var otelin 50 m kadar yanında kalıyor. harbiye askeri müzesi.  Taksim meydanına çıkın Hiltonu sorun oradan devam. Sora sora bağdat bulunmuş. Belli başlı kilit birkaç nokta oldumu yakında bulması kolay oluyor. Görüşmek üzere.

Arı Bakanı

• Yönetici
  • Özel Üye
    • Ali Türk
« Yanıtla #4 : 22 Kasım 2013, 08:43:12 »
İstanbul'daki etkinliklere İstanbulu bilenlerle gitmeli :)
Ben Harbiye askeri müze nerede bilmem, Yusuf Şimşak ben biliyoprum  dedi, birlikte cumartesi gideceğiz.
Pazar günüde Muhteşem abiye sözleştik, dolayısı ile hiç zorluk çekilmeyecek. Gene il dışından gelenlerin içinde İstanbulu bilenler vardır. En önemli ayrıntı Taksim de olduğu, taksim meydanına gelindiğinde gerisi hallolacaktır. Bu esnada şu Taksim meydanı neresi onuda görmüş olacağım. Sonuç olarak hafta sonu, cumartesi ve pazar Taksim'deyiz 8)
Arıcılık, arıyı yönetme sanatıdır... Siz arıyı yönetemez iseniz, arılar sizi yönetir...

Ali Türk

Aykut Gergin

• Acemi Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 24 Kasım 2013, 01:14:43 »
Merhaba;
Fuardan çerçeve teli almak istiyordum fakat tellerin kg ile satıldığını görünce ne kadar alacağıma karar vermekte zorlandım. Fuarda kimse bir kilo telin kaç metre olduğunu bilmiyor :)
Neyse eve geldim hesap yaptım, 1 Kg 0.45 mm çapındaki tel 801 metre geliyor.
20 çerçeveli bir kovan için yaklaşık 30 metre tel kullanırsak kovan başına 38 gr tel kullanmak yeterli olacaktır...

Yani 250 gr tel 6-7 kovana yetiyor...fazla fazla almış olduk :)
2 kovanlı Amatör