Son İletiler

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Tanışma bölümü / tanışma
« Son İleti Gönderen: yusuf özer 30 Ağustos 2016, 21:11:51 »
herkese selamlar 3 aydır arıcılıkla ilgileniyorum şuan itibari ile  toplam kovan sayım 7'ye ulaştı kovanlarım tekirdağ mürefte civarında hafta içi istanbul hafta sonları tekirdağ dayım forum daki video ve yazılardan yararlanarak bu işi yapmaya çalışıyorum çok faydasını gördüm ve dahada göreceğime inanıyorum emeği geçen herkese teşekkür ederim
22
Tanışma bölümü / Ynt: Tanışma bölümü
« Son İleti Gönderen: ULAŞ ŞAHİN 26 Temmuz 2016, 02:34:50 »
selam aleykum adıyaman gölbaşından aranıza yeni katıldım hepinize selam eder bereketli yıllar dilerim.İnşallah bu arılar hakka ve hayra vesile olur hepimiz için.selametle kalın.
23
Tanışma bölümü / Ynt: Tekirdağ`dan selam, saygı...
« Son İleti Gönderen: Serdar Yörük 19 Temmuz 2016, 12:28:17 »
Çok teşekkürler Şükrü Bey. Sağolun.
24
Amerikan yavru çürüklüğü / Kovana ari silkeleme
« Son İleti Gönderen: karagüzel 13 Temmuz 2016, 16:05:37 »
Zayif ariybir kovana baska bir kovandan ari silkelenirmi
25
Herkese kolay gelsin benimde arim yavru curugu oldu. Tedavisi soyle temiz hampetekli kovan. Hazirlanmis antibiyotikli serbeti arilarilarin uzerine spreyle sikiyoruz ana ari dahil zonra yeni temiz ham petekli kovana silkeliyoruz eski citalari imha ediyoruz eski kovanida dezenfekte ediyoruz bu kadar
Kalinti olurmu derseniz balmi var kovanda yok ne kalintisi arilar aclikdan olmesin
26
Tanışma bölümü / Ynt: Tekirdağ`dan selam, saygı...
« Son İleti Gönderen: ŞÜKRÜ KOCA 13 Temmuz 2016, 10:37:21 »
Hoş geldiniz Serdar Bey,
Aynı zamanda hayırlı olsun, Güzel bir hobi edinmişsiniz.
Size tavsiyem arılar bulunduğunuz ikamet yerinde olsun.
Biliyorsunuz arıların belirli zamanlarda belirli bakımları yapılıyor.
Bu bakımlar zamanında yapılmazsa bal alınamıyor ve çoğunlukla da
bakımsız arılar kışın sönüyor. Böyle olunca da insanın hevesi kaçıyor.
Yaptığınız harcama ve emeklerin boşa gitmemesi dileğiyle
İşlerinizde kolaylar dilerim.
27
Tanışma bölümü / Tekirdağ`dan selam, saygı...
« Son İleti Gönderen: Serdar Yörük 12 Temmuz 2016, 20:19:19 »
Merhabalar. Serdar Yörük, Tekirdağ. Yaş 35. 2015 yılında halk eğitim kurusuna katılıp, 2016 yazında da hobi amaçlı 4 kovanla arıcılığa başladım. Arılarım Tekirdağ`ın yeni ilçesi Ergene`nin İğneler köyünde. Kendim Çorlu`da ikamet ediyorum. Tüm büyüklerimize, arkadaşlara hürmetler.
28
SLM...

Arkadaşlar Avrupa yavru çürüklüğü ile Amerikan yavru çürüklüğünün arasındaki farkı çok az arkadaşımız anlayabilir.

Nacizane tavsiyem , ilçe tarım müdürlüklerinden yardım istemeleridir.

Fakat tehlikeleri açısından yüzde yüz farklılar.

Avrupa yavru çürüklüğü tedavi edilebilirken , Amerikan yavru çürüklüğünde bütün ekipmanın imhası gereklidir.El demiriniz veya eldiveninize varıncaya kadar.Yani hataya yer yok.Bu illetin sporları çok ama çok uzunca bir süre dış ortamda yaşayabiliyor .Uygun ortamı bulduklarında ise tekrar faaliyete geçiyorlar.

Avrupa yavru çürüklüğü tedavi edilebilir ama bunda da izlenilmesi gereken süreç zahmetli ve yorucudur.Ama nihayetinde bir çözüm yolu var.

SLM ve Muhabbetle...
29
avrupa yavru çürüklüğünü biliyoruz,amerikan yavru çürüklüğünüde biliyoruz,adi yavru çürüklüğü denince işçi arıların ısıtamadığı larvalardan olduğu ve endişe edilmemesi söyleniyor,bir arkadaşım adi yavru çürüklüğünün amerikan yavru çürüklüğüne benzediğini söylüyor,kahve renk akışkan,ve hafif kokulu ,amerikan yavru çürüklüğü nadiren görülürmüş,bu farkı nasılayırt edebiliriz,bir arkadaşın arılığında açık kahve renkte ve batırınca sümük gibi uzayan bir görüntü gördüm ustamız dediki bu amerikan değil adi yavru çürüklüğüdür,havalr birden soğudu ve arı hızlı yumurtlamış ondan dedi,aklımda kalan soeu işareti adi yavru çürüklüğü ile amerikan yavru çürüklüğünü nasıl ayırt edebiliriz..teşekürle ali bey..
30
Bildiğimiz kadarı ile amerikan yavru çürüğünün tedavisi yoktur, zaten tedavi edilseydi kovanlar imha edilmezdi. Amerikan yavru çürüğü olan kovan tespit edildiğinde imha edilir çok tehlikeli bir hastalıktır. Hatta kovan değil arılık imha ediliyor diye biliyorum.

Arıcılar yavru hastalıklarının tamamına nedendir bilinmez amerikan yavru çürüğü diye bahsediyorlar.

Antibiyotiklerin tedavi edemediği hastalığı pudra şekeri nasıl kurutacak.
Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 10