Gönderen Konu: Kraliçe arı işer mi?  (Okunma sayısı 3832 defa)

Arı Bakanı

• Yönetici
  • Özel Üye
    • Ali Türk
Kraliçe arı işer mi?
« : 16 Temmuz 2012, 23:52:24 »
İnsanların hayatlarında ilginç şeyler devamlı ilgilerini çekmiştir. Bu ilginçlik bazı sorularınıza cevap olabilir mi?
Benim için çok önemli ana arılardan birisini incelerken videosunu alayım dedim. Videoyu Ayfon'la çektim, yazılım MOV , AVİ ye dönüştürdüm görüntü orijinal gibi değil ama genede her şey gayet güzel.
3 Nolu saf arım erkek yumurtaları attığı çıtada ve kafasını petek gözüne soktu, biraz fazla oyalandı, bende kayıttayım. Bir ara arkasını açtı ve yumurta var zannettim, gördüğüm parça gittikçe büyüdü ve daha sonra ileriye doğru ana arıdan ayrıldı. Ben bu işe anlam veremedim ama hep düşünmüşümdür kraliçeler işermi diye, bence işedi :D
Bu ana arı bizim ilk göz ağrılarımızdan ve ne kadar uzun yaşar ise bizim için ayrı bir başarı olacaktır. Bunlara sahip olabilmek için tam üç yıl çırpınmıştık.
http://bengittim.blogspot.com/2011/08/aricilik-ana-ari-suni-dolleme-ve-saf.html
Arıcılık, arıyı yönetme sanatıdır... Siz arıyı yönetemez iseniz, arılar sizi yönetir...

Ali Türk

Dr. Muhteşem Turunç

• Yönetici
  • Kıdemli Üye
  • Doktorun İyisi Burda
    • Arıcılık İlk Yardım
Ynt: Kraliçe arı işer mi?
« Yanıtla #1 : 17 Temmuz 2012, 12:32:12 »
Ali abi çok enteresan bir olayı görüntülemişin. :-\ sanki yumurta kanalından bir parça yada anomalili bir yumurta atılmış dışarı. Ananın kafasını göze sokması da enteresan; sanki güç almak için girdi o göze. ???
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2012, 12:34:32 Gönderen: Dr. Muhteşem Turunç »

mustafa temiz

• Acemi Üye
  • *
Ynt: Kraliçe arı işer mi?
« Yanıtla #2 : 18 Temmuz 2012, 19:23:07 »
Bu işi  bir ürolog ve jinekolog sanırım birlikte değerlendirmeli. ???