Gönderen Konu: Tüm arıcıların işine yarayacak kapsamlı hava durumu sitesi (resimli anlatım)  (Okunma sayısı 5585 defa)

Ahmet ACAROĞLU

• Acemi Üye
  • *
  • veni - vidi - vici
Değerli arıcı dostlarım ve büyüklerim  bu başlık altında size uzun süredir faydalandığım bir hava durumu sitesini tanıtmak sizlerinde bu siteden faydalanmanızı sağlamak istedim site yabancı bi site olduğu için elimden geldiği kadar resimli bir anlatım yapmaya çalıştım benim gibi yarım yamalak inğilizce bilenlerin de yararlanması için uğraştım umarım beğenirsiniz ben yaklaşık 2 yıldır takip ediyorum özellikle 5 günlük tahminleri çok yüksek oranda tutuyor daha uzun süreli tahminlerde yol gösterici özellik taşıyor.....

öncelikle sitenin linkini vereyim
http://www.accuweather.com/world-city-list.asp?loccode=&submit=GO&u=1&partner=accuweather

bu linke tıklayarak sitemize giriyor ve aşşağıdaki resimlerdeki notları inceleyerek gerekli işlemleri gerçekleştirebilirsiniz...

isterseniz bu açılan sayfayı sık kullanılanlara ekleyip günlük kullanımda tek tuşla ulaşılabilir hale getirebilirsiniz

Umarım yaptığım açıklamalar aydınlatıcı olmuştur daha kapsamlı şekilde  anlatabilecek arkadaşlar lütfen anlatıma katkıda bulunsunlar belki bir çok kişiye bunun bize ne faydası var gibi gelebilir ama bana göre gezğin arıcılık yapanların olsun sabit arıcıların olsun rahatlıkla faydalanabilecekleri arılarını nakletmeden önce bölgelerindeki ve nakledecekleri bölğedeki hava şartlarını saat saat inceleyebilmeleri bence  çok büyük avantaj sağlar veya arılarına hafta sonları zaman ayırabilen kişilerin programlarını hava şartlarına göre yapması daha rahat olur diye düşünüyorum  benim bu sitede en hoşuma giden özelliklerden biride ilçe - belde hatta köy bazında tahminler vermesi  mesela ben tokat  zilede ikamet ediyorum bulunduğum ilçeye bağlı farklı coğrafyaya sahip 100 küsür köy var  bir seferinde deneme amaçlı bir köy ismi yazarak hava durumuna baktığımda 10 km uzaktaki köyde kar yağığını gördüm dışardaki havayla bu tahmini pek bağdaştıramasamda o köyde öğretmenlik yapan arkadaşımı aradığımda köyde kar yağdığını öğrendim ve baya şaşırmıştım beni şaşırtan atnı ovanın 2 ucundaki iki yer arasındaki farkı tespit etmesi olmuştu tabiki bu sitenin %100 güvenilir olduğunu ifade etmez ama adı üzerinde tahmin sitesi ben birçok kez faydalandım sizinde faydalanmanızı istediğim için bişeyler yapmaya çalıştım umarım beğenir kullanırsınız saygılarımla.....

Not:  Konuyu nereye açacağıma karar veremediğim için buraya açıyorum yönetim begenirse ya hava durumu diye bir bölüm açar yada uyğun bir yere taşır....
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2010, 10:27:26 Gönderen: Ahmet ACAROĞLU »