Gönderen Konu: bilgi lazım  (Okunma sayısı 5972 defa)

bekir

• Ziyaretçi
bilgi lazım
« : 27 Ocak 2010, 17:43:47 »
arkadaşlar daha öncede yazdım silinmiş gene yazacam gene silinirse demekki sitede ploblem var. Buckfast arısı hakkında bilgi istemiştim nasıl bir arı diyeege bölgesinde calışırmı?artıları eksileri neler bilen varsa cevap yazsın geci ben italyan vaya korniyol arısıyla calışmak istiyorum bu sene ama bir arkadaş illada Buckfast arısıyla calış diyor yorumlarınızı bekliyorum

Arı Bakanı

• Yönetici
  • Özel Üye
    • Ali Türk
Ynt: bilgi lazım
« Yanıtla #1 : 27 Ocak 2010, 20:50:53 »

arkadaşlar yerimi bilmiyorum ama bende bir yorum yapayım sizler gibi eski arıcı degilim 2 senedir bu işin içindeyim 6 kovan arım var.herkes diyorki anadolu arısıyla calışın başka arıyla calışmayın bende diyorumki anadolu inekleri 3kilo süt veriyor hoştanylar 30kilo ve üzeri veriyor arıdada bunu araştırıp bulmak lazım bence saygılar

selam arkadaşlar bu Buckfast arısı hakkında bilgisi olan varmı baharın bölecegim arılarıma ana olarak almayı düşünüyorum gerci buralarda korniyol veya italyan arısıda iyi verim veriyormuş ama kurs hocamız Buckfast diyor illada bilgi verirseniz sevinirim

benim gibi sabit arıcılık yapanlar 21 cıtalık kovanlarla calışırsa cok iyi oluyor gecen yaz en cok balı bu kovanda aldım katlı degil uzun 21 cıta yana

Bekir bey, yazılarınızı ben kaldırdım. Ayrıca kopyalayıp bir köşeyede  kaydetmiştim. Yukardaki kalın harflerle yazılan sizin yazılarınızdır. Sizin ne yapmak istediginizide anlamış degilim, yazılarınızı bir daha okursanız iyi olur. Kim ne derse yapacaksanız size söylenenlere harfiyen uyun, bahsettiğiniz arıların hepside iyi arıdır. Kolay gelsin arıcılık hayatınızda başarılar dilerim.
Arıcılık, arıyı yönetme sanatıdır... Siz arıyı yönetemez iseniz, arılar sizi yönetir...

Ali Türk